„Apostolat modlitwy” to wspólnota reaktywowana we wrześniu ubiegłego roku. Kilka lat temu podobna grupa modlitewna spotykała się regularnie na Uwielbieniu Jezusa Eucharystycznego. Początkowo spotkania naszej grupy parafialnej odbywały się w bardzo kameralnym zgromadzeniu i były to osoby głównie działające w KSM, jednak na nasze czwartkowe spotkania przychodzić zaczęły również osoby z sąsiednich parafii. Wspólnota z czasem zaczęła zgromadzać coraz wielu członków, zarówno uczniów szkół ponad gimnazjalnych, studentów jak również osoby już pracujące czy kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Nasza wspólnota spotyka się w każdy czwartek o godzinie 2000 w Kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej ze słuchaniem i dzieleniem się Słowem Bożym oraz wspólnym śpiewem. Spotkaniu modlitewnemu przewodniczy ks. Damian Ożóg, aczkolwiek każdy członek Wspólnoty ma wpływ na przebieg adoracji, gdyż bardzo często po spotkaniach rozmawiamy o tym, co można w nich zmienić.

Co jakiś czas sprawowana jest w naszej wspólnocie Eucharystia, której przewodniczy ks. Damian i wtedy na mszy świętej, podczas wygłaszanej homilii jest możliwość dzielenia się Słowem Bożym i dawanie świadectwa. Ważne są dla nas modlitwy spontaniczne, czy równoczesne, w których prosimy Boga o łaski w konkretnych sytuacjach życiowych i do modlitwy dołącza się cała Wspólnota.

Aktualnie liczymy około 15 osób, co pozwala na indywidualną adorację i możliwość otworzenia się na innych, młodych ludzi w głoszeniu Słowa Bożego oraz pomaga to w dawaniu świadectwa o uczestnictwie Boga w naszym życiu codziennym. Dzięki temu również bardzo scalamy się jako mała społeczność młodych, dla których priorytetem jest Bóg.

Co nam dają spotkania? Te dwie godziny pozwalają skupić się na bezpośredniej obecności Boga. Czas spędzony przed Najświętszym Sakramentem przez kolejny tydzień owocuje w wiele łask pozwalających jeszcze bardziej zbliżać się do Boga, poznawać go poprzez usłyszane Słowo i umieć go dostrzegać w najzwyklejszych nawet sytuacjach dnia codziennego.