Liturgiczna Służba Ołtarza Naszej Parafii liczy: 22 ministrantów i 11 lektorów.

Liturgiczna Służba Ołtarza aktywnie bierze udział w życiu duchowym parafii. Ministranci i lektorzy przez cały rok służą podczas Mszy Świętej w dzień powszedni, w niedzielę, a także podczas licznych nabożeństw. Ministranci i lektorzy przygotowują uroczyste ceremonie liturgiczne, takie jak: Triduum Paschalne, Msza św. pasterska, odpusty parafialne czy uroczyste procesje w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz procesję różańcową w odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej.

Lektorzy i ministranci poprzez przygotowanie poszczególnych uroczystości dokładają wszelkich starań, aby wierni naszej parafii, mogli w jeszcze większym skupieniu i modlitwie, przezywać piękno Liturgii. Dbają także o to, aby w przygotowanie Liturgii mogli włączyć się wierni świeccy.

W każda środę po mszy św. wieczornej organizowane są zbiórki formacyjne. Podczas nich ma miejsce nauka poprawnego posługiwania w czasie liturgii, gorliwej modlitwy, a także właściwego rozumienia słów i gestów wymawianych i wykonywanych w trakcie liturgii. Ministranci i lektorzy uczestniczą w kursach lektorskich organizowanych na szczeblu diecezjalnym, jak i dekanalnym, a także w kursach animatorskich, rekolekcjach i turnusach wakacyjnych.

W Wielki Czwartek każdego roku przedstawiciele ministrantów i lektorów uczestniczą w Mszy Krzyżma Świętego w Katedrze Rzeszowskiej.

LSO również włącza się w przygotowanie corocznej dekoracji świątyni, czyli Szopki Bożonarodzeniowej, Grobu Pańskiego i Kaplicy Adoracji – Ciemnicy. Każdego roku w Święte Triduum Paschalne wiernie czuwa przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.

Lektorzy i ministranci aktywnie rozwijają swoje talenty sportowe. W każdy czwartek jest okazja grać w siatkówkę lub piłkę nożną na orliku lub w hali sportowej na terenie gimnazjum w Niwiskach.