Ogłoszenia duszpasterskie na 1 Niedzielę Wielkiego Postu

niedziela 21.02.2021

Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o 7, 9, 11, o 14 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. (ok. 14.45).

W poniedziałek święto katedry Św. Piotra Apostoła, w środę o 17 Nowenna do M.B. Nieustającej pomocy i Msza św.

W czwartek na godz. 17 zapraszamy uczniów klas III SP, przygotowujących się do I Komunii św., na nabożeństwo w czasie którego będą poświęcone modlitewniki.

W piątek o 16.30 Droga Krzyżowa a po niej Msza św. Składka na Drodze Krzyżowej przez cały Wielki Post przeznaczona będzie na dekorację ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy na spotkanie tych wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działalność Caritas służąc potrzebującym.

Za tydzień, w II niedzielę Wielkiego Postu, pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na ten cel. Msze św. o 7, 9 z kazaniem dla dzieci, o 11 i ok. 1445 (po Gorzkich Żalach, które będą o godz. 14).

Caritas chcąc przyjść z pomocą ubogim seniorom, organizuje akcję „skarbonka wielkopostna” oraz sprzedaż wielkanocnych baranków. Zachęcamy w imieniu Caritas do włączenia się w tę akcję przez zabranie z przedsionka kościoła skarbonek i odkładanie do nich zaoszczędzonych pieniędzy z wielkopostnych wyrzeczeń. Ofiary te zostaną zebrane w Niedzielę Miłosierdzia. Od następnej niedzieli będzie można nabyć baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

W tym roku nie będziemy mieli wielkopostnych rekolekcji. Będziemy mieli natomiast, na początku listopada, misje parafialne. Miejmy nadzieję, że już do tego czasu będą zniesione wszelkiego rodzaju obostrzenia sanitarne. W Internecie jest wiele rekolekcji, można z nich korzystać. W Wielkim Poście nie będzie też organizowanej zbiorowej spowiedzi parafialnej. Prosimy systematycznie się spowiadać.