Ogłoszenia duszpasterskie na 32 Niedzielę Zwykłą

niedziela 08.11.2020

Dziś 32 niedziela zwykła, XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. Msze św. jak w każdą niedzielę. Msza św. o 15 z różańcem za zmarłych z wypominkami. Ofiary zbierane na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Nie będzie spotkania grup parafialnych.

W ciągu tygodnia Msze św. codziennie o 6.30 a w środę i sobotę również o godz. 17.00. W sobotę świetlica parafialna od godz. 15 do 17.

W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, w czwartek św. Jozafata Kuncewicza, w piątek wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna. W środę przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości – nie będzie w tym roku specjalnej Mszy św. za Ojczyznę z udziałem władz samorządowych szkół i pocztów sztandarowych.

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszym kościele mogą przebywać 34 osoby.

Do nabycia mamy pierwszy kalendarz parafialny. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Ofiara za kalendarz jest dobrowolna. Prosimy o hojność i wsparcie, gdyż zebrane fundusze zostaną przeznaczone na świetlicę parafialną. Przy wyjściu ministranci rozprowadzają jeszcze znicze i wkłady.