Przy Parafii św. Mikołaja w Niwiskach już od kilkunastu lat istniała Schola Parafialna prowadzona najpierw przez Księdza a potem przez Panią Katechetkę i Organistę. Schola dziecięca w parafii p. w. Św. Mikołaja w Niwiskach istnieje od 2008 r. Należą do niej dziewczynki w wieku od 9 do 12 lat.

Obecnie grupa liczy 20 osób. Podczas spotkań, które odbywają się raz w tygodniu przede wszystkim:

• uczymy się pieśni i piosenek
  • ćwiczymy melodie psalmów
  • poznajemy okresy liturgiczne

Raz w miesiącu uczestniczymy wspólnie w niedzielnej Eucharystii, włączamy się w prowadzenie Drogi Krzyżowej, modlitwy różańcowej. Bierzemy udział w procesjach w oktawie Bożego Ciała nosząc feretrony. W 2010 r. dziewczynki brały udział w parafialnych jasełkach a w październiku 2011 r. schola zdobyła trzecie miejsce w Konkursie Piosenki Maryjnej w Weryni.    Poza nauką i śpiewem organizujemy ogniska, wycieczki rowerowe, wyjazdy na lodowisko.