„Z radością przyjmujemy fakt, że przy Waszej Parafii ukonstytuował się Oddział Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie” – to słowa zaczerpnięte z Pisma Prezesa Zarządu Ks. Dra Stanisława Mazura.

Również w naszej parafii powstał, bowiem Oddział Stowarzyszenia. W dniu 14 listopada do naszej parafii przyjechało dwóch Kleryków wraz z Diakonem z zamiarem założenia tej Grupy. Misja powiodła się, gdyż do Stowarzyszenia zdeklarowało się 15 osób, które modlitwą i swymi ofiarami pragną wspierać kleryków przygotowujących się do kapłaństwa.

Na pierwszym spotkaniu wybrany został Prezes Oddziału, którym została Pani Zofia Kolis. Spotkania Grupy odbywają się raz w miesiącu.